​​​​​​​S Ostravou netradičně od 18.00 hod.

Základní část KNBL se nám mocně finišuje a střed tabulky je velmi vyrovnaný, což určitě těší fanoušky, ale přidělává to vrásky jednotlivým týmům. Jakékoli spekulace jsou zbytečné, poněvadž nejednou jsme byli svědky toho, že jasný favorit zaváhal. A tak účast ve skupině A1 nemá jistou kromě Nymburka, Opavy a Pardubic žádný z následujících týmů.

SLUNETA je momentálně na páté příčce se stejnou bilancí jako čtvrté Svitavy. Její další 4 pronásledovatelé mají navíc ztrátu jediného vítězství, takže důležitost každého zápasu je nad slunce jasná.

SLUNETA bude v dalším domácím zápase hostit Ostravu, jejíž bilance pěti výher a 11 porážek znamená předposlední místo. Náš soupeř zažívá dlouhou sérii porážek a určitě to tak nebude chtít nechat. Ale Tonda Pištěcký a spol musí zůstat obezřetní, protože Ostrava sice prohrává, ale velká část těchto porážek nebyla dvouciferným rozdílem, což značí vyrovnaná utkání, takže nás určitě nečeká procházka růžovým sadem. Nicméně hrajeme doma a navíc povzbuzeni středeční výhrou nad Domžale.

Poslední vzájemné střetnutí Ústí a Ostravy mají všichni jistě ještě v paměti, protože jsme jej dokázali vyhrát, byť v prodloužení, ale výhra v Ostravě má za současného rozložení tabulky cenu zlata. V neděli bychom tedy rádi povolali všechny naše fanoušky do hlediště, aby nám pomohli k dalšímu vítězství na cestě do A1. Pozor, v novém roce budeme hrát i nedělní domácí utkání od 18.00 hod.

Antonín Pištěcký:
V 17. kole KNBL hostíme NH Ostrava. S pomalu se blížícím koncem základní části a neobvykle vyrovnaném pořadí týmů zejména ve středu tabulky je jasné, nakolik je toto utkání důležité. Ostravští letos poskládali silné družstvo opírjící se o pětici zahraničních hráčů a zkušeného Bohačíka, kterým v rotaci sekundují Klímek a Medvecký. Jednoznačně se musíme soustředit především na začátek zápasu. V posledních utkáních jsme inkasovali v prvních poločasech spoustu bodů. Rád bych pozval všechny fanoušky na toto důležité střetnutí a zároveň si dovolím připomenout, že v neděli začínáme v 18:00 hod.“

David Šteffel:
„Opět soupeř z dolní poloviny tabulky, což ale za současné konstelace celé tabulky nic neznamená, kdo viděl náš zápas u posledního Jindřichova Hradce, tak ví, že i outsider umí pěkně pozlobit. Tím nechci říci, že Ostrava je outsider, naopak, myslet si to by byla velká chyba. U nich jsme vyhráli až v prodloužení, takže to nebude jednoduché utkání. Klíčem bude vyvarovat se jakýmkoli výpadkům ať už v obraně nebo útoku. My hrajeme doma a doufám, že nás v tom fanoušci opět nenechají a přijdou nás podpořit.“